Uudised

Juunis 2020 ei saanud covid-19 tõttu soojadele vetele seilama minna, nii käiski Stiilse Puhkuse team avastamas uusi sadamaid Eesti läänerannikul. Nädalane puhkus purjede all algas Pärnust ja läbi sai sõidetud Varbla, Lõunaranna Muhus, Kõiguste sadam Saaremaal ja Kihnu.
Ilma halvenemise tõttu jäi külastamata Abruka ja Ruhnu, mis kokku oleks kenasti mahtunud 8-päevase purjetamise retke piiridesse. Ruhnus olla ka sadama uuendusega valmis saadud – kahjuks seekord jäi nägemata.
Eelpool nimetatud sadamad on saanud projektide kaudu toetust ning seetõttu on neid sadamaid süvendatud ja vajalikke uuendusi tehtud. Hing hõiskab nähes toredaid inimesi sadamas toimetamas ning meresõitjatele mugavusi ja uusi avastamisrõõme loomas. Sadamate töös hoidmine Eestis on kallis lõbu, see on hobi, elustiil ja meeletu missioon. Suur kummardus neile inimestele!!!

Soovitame harrastuspurjetajatel mitte ainult soojadel vetel seilata vaid ka Eesti vetes purjede all puhata ja oma lemmiksadamad välja peilida. Väikesadamate võrgustik Eestis laieneb iga aastaga ja pakub meresõitjatele aina rohkem avastamisrõõme. 
Väikesadamate info ja tehnilised andmed: https://www.sadamaregister.ee/
(Registris on sageli vanad fotod ja süvise suurus tasub sadamast üle kontrollida). 

VARBLA on täiesti uus sadam- esimene navigatsiooniperiood algaski sel suvel. Igati tasemel sadam, tuulte eest hästi varjatud, peagi valmib uus sadamahoone kõikide vajalike teenustega ja kauni vaatega sadamakõrtsiga.
Süvis 2,5 m, vesi, elekter, dušš, saun, restoran.
Omanik Varbla puhkeküla, Heino Siibus
https://varblapuhkekyla.ee/sadam/,
https://www.sadamaregister.ee/sadam/1401

LÕUNARANNA sadam Muhu saarel, Pädaste mõisast 3 km kaugusel, on hiljuti süvendatud ja samuti purjetajatele nüüd avatud. Sadamas käib vilgas elu, kohalikud alused lähevad ja tulevad, samuti on sadamas olev ujumiskoht kohalike lemmik.
Süvis 2,2 m, vesi, elekter, dušš, saun, restoran.
https://www.sadamaregister.ee/sadam/324
Omanik Lõunaranna Investeeringud OÜ, Olaf Orgse

KÕIGUSTE SADAM - pärl Liivi lahes, mida lihvitakse aina ilusamaks. Siin on kaks ûhes, sadam justkui mere ääres aga tegelikult nagu suures järves, kindlalt tuulte eest kaitstud lahesopis. Maalilised vaated mōlemas suunas, isegi päikeseloojangut saab siin nautida. Roostik lahesopis loob justkui Turu saarestiku tunde….
Restoranis saadaval suitsuahven ja filee ning hooajaline kohalik toit (näiteks kukeseened!)
Tuttuus, kevadel valminud, sadamahoones on imeliste vaadetega restoran, duššid ja muljetavaldav saun (stiilne, munakujulise kerisega, vaade merele) Pererahvas väga meeldiv: Külli ja Niklas.
Jalgratta rent olemas, lähedal Pireti kivi (Suure Tōllu kerisekivi, mille Piret varbale pillas), Viikingite küla Asval koos seikluspargi ja koduloomadega. Lähim pood on 7 km kaugusel Laimjalas.
Süvis 2,5 m, vesi, elekter, dušš, saun, restoran.
https://www.sadamaregister.ee/sadam/1207
Omanik: MTÜ Kõiguste Marina, Niklas Jansson

KIHNU – sadamat on samuti laiendatud ja süvendatud, eriti just maapoolset akvatooriumi osa. Sinna on pandud juurde 2 ujuvkaid, pakkudes külalistele rohkem kohti tuulte eest varjulisemas paigas. Kihnu sadamas renditakse lisaks jalgratastele ka elektritõukerattaid, sadama lähedal kaunis männimetsas on väga mõnus 9-korviga discgolfi rada. Rock City on sel aastal kinni, ning saarel napib endiselt söögikohti, eriti veel nädala alguses. Aga Kihnus on nii sõbralik rahvas, palju avastamist ja paar päeva veeta UNESCO kaitse all olevas kultuuriruumis – see on lahe! Kindlasti tasub minna renoveeritud majakat vaatama. Sadamal on kaks omanikku: Kihnu vald ja Saarte Liinid. Uued, maapoolsed kaid kuuluvad Kihnu vallale ja sadamatasu on seal veidi kallim, aga kindlasti oma hinda väärt!
Süvis 3,5 m, vesi, elekter, dušš, saun, restoran.
https://www.sadamaregister.ee/sadam/1936 - Kihnu Vallavalitsus
https://www.sadamaregister.ee/sadam/211 - Saarte Liinid


Sel suvel seilakem ja puhakem Eestis! Sügisel planeerige purjetamine Kreekas, kus viirus on hästi kontrollitud.
vaata jahtide saadavust siit. Saada meile päring, teeme sooduspakkumise.

Pildil: Kõiguste sadam

Meie partnerid: