Uudised

EV valitsus tõstis alates 15.01.21 välisriikide nakatumisnäitaja piiri, millest alates tuleb riiki saabudes jääda eneseisolatsiooni 10 päevaks. Senise 50 asemel on uus nakatumisnäitaja 150 ehk sellest kõrgema näitajaga riike loetakse riskiriikideks.

Riskiriikidest saabujatel on võimalus eneseisolatsiooni (liikumisvabaduse piirangut) lühendada PCR 2 testiga, millest esimene on tehtud mitte hiljem kui 72 tundi enne riiki saabumist välisriigis või vahetult peale saabumist Eestis ning teine test mitte varem kui 6. päeval pärast esimese testi tegemist.
Endiselt on võimalus teha PCR test  Eestisse saabudes  (Eesti kodanikule tasuta, teistele 52€).
Kuni teise testini tuleb olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. 

Kõik, kes on esimese testi teinud muudes riikides (st mitte piiri peal), peavad ise helistama ja panema aja teisele testimise kõnekeskuse piiriületajate numbril 678 0000 (E-R 9-17). Soovituslik on paar päeva varem helistada ja panna aeg mitte varem kui 6. päeval.

Alla 12-aastased lapsed on testimisest vabastatud, kuid peavad olema 14 päeva karantiinis. Sama kehtib ka kõikide teiste keskooli õpilaste kohta.

Täpsustavate küsimuste korral palume helistada Eestis  lühinumbril 1247 ja välismaalt helistades +3726001247.

Rohkem infot: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele

Meie partnerid: