Suusareisid Reisikalender St. Moritz

1770 m - 3305 m / 350 km

www.stmoritz.ch
www.bestofthealps.com

St. Moritz on olnud Alpide üks eksklusiivsemaid talikuurorte läbi aegade. Kuuludes „Best of the Alps” 12 suusakuurorti nimistusse ja kuulsuste lemmikute hulka, hiilgab St. Moritz oma 5* hotellide, kasiinode ja kõrgtasemel teenindusega. St. Moritzas on läbi viidud Mäesuusaalade MM viiel korral ja kaks korda on seal toimunud taliolümpiamängud. Milline suusakuurort omab rohkem tiitleid?

Engandini orus on mitu küla ja 2 suuremat suusakeskust, mis asetsevad teineteisest ca 3 km kaugusel. Suurim neist on Gorviglia, kus asub ka St. Moritzi eksklusiivne ajalooline küla. Loe küla kohta siit!
Kõrgeim tipp 3303 m asub Corvatschi keskuses, mis paistab silma oma imeliste vaadetega Silvaplana järvele. Corvatschis on peaaegu kõik rajad põhjapoolsed, mistõttu saab siin häid lumeoluisd nautida kuni aprilli keskpaigani. Šveitsi kõige pikem valgustataud mäesuusarada asub just siin. Corvatschi piirkona suurim küla on Silvaplana.
Diavolezza on kaugemal asuv  väike suusapiirkond (bussiga ca 1 tund sõita), kus on 4 lifti ja 10 rada. Selle eest on rajad mõnusalt laiad ja piisavalt pikad, siit leiab ka 3 atraktiivset musta rada. Kokku on kolmes keskuses 350 km radu ja keskuste vahel sõidavad tasuta suusabussid.

Üldiselt on St. Moritz tutnud kui ekspertide suusakeskus, sest siin on valdavalt punased ja mustad rajad, algajatele suht vähe võimalusi.
St. Moritz  on Alpide üks kuulsamaid murdmaa suusamekasid, kus on kokku 200 km hästihooldatud suusaradu ja siin toimub igal aastal legendaarne Engadini suusamaraton. Kuskil Alpides ei kohta niipalju murdmaasuusatajaid kui Engandini orus.

Vaata rajakaarti !

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5
Meie partnerid: