Suusareisid Reisikalender Canazei, Val Gardena / Sella Ronda

1060 m - 3269 m / 1220 km radu, neist ühendatud radu ca 600 km
www.valgardena.it

Sella Ronda asub Dolomiti Superski suusapiirkonnas ja on kahtlemata kõige suurem suusapiirkond Itaalias. Sella mäemassiiv meenutab oma reljeefilt tohutult suure kindluse müüre, mille ümber paikneb ca 40 km pikkune suusaradade ring ehk suusakarusell nimetusega Sella Ronda.
Piirkonnas on kokku 12 suusakeskust ja tuntumad neist on Ortisei, S.Cristina, Selva, Corvara, Colfosco, Arabba, Canazei jt.
Corvarast saab bussiga paar peatust edasi sõites Cortina d'Ampezosse.
Suurim org suusaregioonis on Val Gardena, kus lähestikku asuvad kolm küla: Ortisei, St.Cristina ja Selva. Need kolm küla on samuti omavahel tõstukitega ühendatud. Val Gardenas on säilinud Austriale omane kultuuriruum, saksa keelt kohtab siin sageli ja seetõttu on küladel kasutusel paraleelselt ka  saksa keelsed nimed. After-ski sarnaneb kohati Austria omale.
Selva (Wolkenstein) on logistililset kõige parema asukohaga küla Sella Ronda ringil. Siin toimub igal aastal MK etapp. Selva küla hotellid on Val gardena oru kallima hinnatasemega.
Ortisei (St.Ulrich) on neist kolmest suurim küla, kus on hästi lai hotellide valik ja hinnad soodsama. Külast teisest servast saab liikuda asub Alpe de Siusi suusapiirkond, mis on küllalti eraldatud ja soovitatav külastada just tipphooajal, kui mujal on palju rahvast. Ortiseis asub suur veekeskus Mardolomit, kus tasub kindlasti lõõgastumas käia.
Canazei-Campitello on üks lõunapoolsemaid külasid Sella Ronda ringi ääres. Siin on meeldivalt soodsamad hinnad kui Selvas või Cortinas. Siia on lühim transfeer Veneetsia lennuväljalt.

2016 aasta talveks valmis uus 6-kohaline tooltõstuk ja 1 km pikkune must rada ekspertidele. Uus nõlv saab algus.e Piz Sella tipust ning laskub Plan de Gralba rajale, kannab nime Paprika ja on õige vürtsikas! 

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • atraktiivne Sella Ronda suusaring
 • kaunis Dolomiitide mäestik
 • väga suur suusapiirkond
 • head lumeolud märtsi lõpuni
 • vähe off-piste võimalusi
 • pikk transfeer lennujaamast

Meie kliendi muljed:

img

Val Gardena, Ortisei
Suur ja mitmekesiste võimalustega kuurort, väga mõnus ja hubane küla, hea elamine
+ Hästi hooldatud rajad
+ Mugavad liftid
+ Mõistlik hinnatase
Miinuseid ei oska välja tuua


Mare Eltermann
Loe Mare küsitluslehte siit

img

Val Gardena, Ortisei

Loodus, Dolomiidid - vana korallidest merepõhi on lihtsalt imeilus, eriti õhtul, kui mäetipud loojuva päikese käes roosakaks muutuvad, mõjudes soojalt ja kutsuvalt. Just kaljude värv on see, mis kõige rohkem meeldib!
+ ala suurus
+ erineva iseloomu ja rajaprofiiliga suusapiirkonnad
+ sõbralik atmosfäär
- hommikune ja õhtune suusatipptund
- ajakadu liftijärjekordades
- pikk kodutee hotellini (ala suurus on siin miinuseks)

Joel Renno
Loe Joeli küsitluslehte siit

img

Val Gardena võlus ilusate lõputute vaadetega. Saslongi rada kõige meeldejäävam.
Miinuseks radade tähistuste puudumine, orientiirideks vaid liftide numbrid.
Hotell Maciaconi ületas aga ootused - kõik oli väga supper! Gurmee õhutsöögid, soojendustega massaazidega välibassein, väga abivalmis hotelli personal; kauplus; õllepubi ja veinikelder hotelli all.
Lisaks asus hotell küla keskväljakul. Kahtlemata elu parim suusareis!

Taivo 

img

Sella Ronda piirkonnas on meeldivalt ühendatud suur suusapiirkond, rõõmus itaaliapärane elu-olu, hea söök/jook, ilusad vaated ning ka valdavalt päikesepaisteline ilm.
Meie väike suusaseltskond jäi reisiga väga rahule – üks viimase aja toredamaid suusareise (kaasa aitas ka hea ilm ja hea seltskond ning asjalik grupijuht).
Pra Palmer on meeldiv väike hotell, kuna meil oli superior tuba, siis oli toas ka piisavalt ruumi. Jäime hotelliga väga rahule.

Anu Kaasik (mäesuusakogemus aastast 1991)
Val Gardena, Ortisei 2012

Meie partnerid: