Suusareisid Reisikalender Kitzbühel, Westendorf, Söll

800 m - 1890 m / 418 km radu

www.kitzbuehel-alpen.com

KITZBÜHEL ALPID on suurim ühendatud radadega suusapiirkond Austrias, mis hõlmab kahte suurt regiooni KITZ SKI ja SKIWELT, mis mõned aastad tagasi omavahel ühendati. Regiooni lääneservas asub Söll ja kõige idapoolsem küla on Pass Thurn.

 

Piirkonna keskele jääb kümmekond suuremat ja väiksemat küla, nende hulgas elegantse vanalinnaga Kitzbühel ja Euroopa ilusaima küla tiitli pälvinud Westendorf.

Westendorfi loetakse selle regiooni pärliks just oma asukoha ja piirkonna kõrgeimate nõlvade tõttu. Siit on hea ligipääs nii Sölli poolsetele radadele kui ka kuulsatele Kitzbüheli nõlvadele. Samas on Westendorfi rajad vähemrahvastatud ning laskumised on pikad ja nauditavad, seevastu Sölli juures on palju tõstukeid ja lühikesi radu, mis teevad edasiliikumise suhteliselt aeglaseks ja keerukaks. Westendorfis on oma lumelauapark ja õhtune suusatamine tooltõstuki all. Westendorf asub Kitzbühelist 15 km kaugusel.

Söll plussiks on suurem majutuste valik eriti soodsa hinnaga. Küla on suurem ja pubide/poodide valik samuti laiem. Lisaks meeleolukas õhtune suusatamine gondeltõstuki all. Miinuseks on suur liiklussõlm küla servas ning gondlijaama asukoht teisel pool teed 800 m kaugusel keskusest. Loe rohkem:  www.westendorf.net

Kitzbühel on legendaarne suusakuurort läbi aegade olnud, siin viiakse igal aastal läbi MK-etappe (üks kõige raskem meeste kiirlaskumise rada Euroopas). Kitzbühelis on muinasjutuline vanalinn, siin kohtab nii elegantsi kui ajalugu. Lisaks austriale omane meeleolukas after-ski ja õhtune löögastus suures veekeskuses Aquaarena.
Kitzbühel on Alpide üks kroonijuveele, mida iga mäesuusataja peaks kord nägema!

Kirchberg on väike suusaküla Kitzbüheli külje all teede ristumiskohas, samuti väga hea logistiline asukoht suusapiirkonna keskmes. Küla ülemine serv Maierlbahn tõstuki juures on rahulik ja vaikne, seal asub mitu heal tasemel hotelli luksusliku spaga. Kirchbergi suurimaks plussiks on Kitzbüheli lähedus: suusapiirkond asub vaid kahe tõstuki kaugusel ja kaunis vanalinn bussiga/taksoga sõites vaid 7 km kaugusel. Samuti saab siit kiiresti Westendorfi - Sölli pole liikuda.

Vahemaad:
Kitzbühel - Kirchberg        7 km
Kitzbühel - Westendorf    15 km
Kitzbühel - Söll                  26 km

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • lühike transfeer Münchenist
 • meeleolukas after-ski
 • soodne hinnatase
 • suur suusapiirkond
 • armas väike alpiküla
 • suhteliselt madalad mäed

Meie kliendi muljed:

Westendorfi küla oli väga armas, kõik käe-jala juures. Meeldis see, et tõstukid olid nii lähedal hotellile. Seega oli võimalus oma päeva algust ja lõppu ise planeerida. Hotell Theresiannas oli kõik vajalik olemas, kuid saunalava ja ruum oleks võinud olla suuremad.
Võimalus oli suuskadel minna teise piirkonda, samuti toimivad bussi- ja rongiühendused, et sõita teistesse keskustesse. Kindlasti läheksin Westendorfi tagasi.

Mai Nisamedtinov
Mäesuusakogemus alates 2004. a.
Loe Mai küsitluslehte siit.


 

Meie partnerid: