Suusareisid Reisikalender Serfaus / Ladis

SERFAUS
(1427 m – 2820 m / 212 km radu)
www.serfaus.at

Serfaus on Austria üks hinnatumaid suusakuurorte, mis asub Lääne Tiroolis. Suusapiirkond hõlmab mitut mäeahelikku ja kolme ajaloolist küla: Serfaus, Fiss, Ladis. Serfaus on neist suurim küla, väikseim on Ladise küla.
Serfausi küla on väga kompaktne ja ilus, autovaba liiklus tagab mugava ja õdusa artmosfääri. Tõstukini viib peatänava all liikuv väike metroo. Enamus radadest asub üle 2000 meetri kõrgusel tagades väga head lumeolud nii hooaja alguses kui ka hiliskevadel. Kuigi Serfausis on suhteliselt vähe musti radu, kompenseerib seda puuderlume rohkus ja ideaalsed off-piste nõlvad. 
Ladis küla on kõige väiksem. Siit saab tõstukiga Fissi ja seal on valida kahe gondeltõstuki vahel, mis viivad edasi piirkonna erinevatesse suundadesse. Ladise külas pakume luksuslikku 4* hotelli otse tõstuki all, samuti toredat chalet tüüpi majutust  suurele selstkonnale hotelli kõrval. Gondeltõstuki all toimub austriale omane after-ski. Hinnalt soodsam kui Serfaus.
Fiss külas on hotellide valik suurem aga miinuseks on siin tõstukite asetus küla kõrgemas servas, mis teeb hommikuse liikumise tõstukite peale veidi ebamugavaks. Õhtul on siin tore jalutada: restoranide, pubide ja poodide valik on laiem kui Ladises, after-ski on samuti üsna keevaline. 
Serfaus on väga hinnatud lastega perede hulgas – siin on Austria suurim suusakool ja atraktiivne laste lumelinnak.
Serfausis on suurepärased olud lumelauduritele ja off-piste harrastajatele. Siin on  8 Fun Parki ja 3 airbagi saltode harjutamiseks.  Loe edasi siit: www.feelfree-sfl.at/en/funareas
Kord nädalas on avatud õhtune valgustatud rada ning toimub suurejooneline suusashow koos efektse laservalgustusega. 


PLUSSID JA MIINUSED

  • meeleolukas afterski
  • kiire ja hästitoimiv suusatõstukite süsteem
  • sobib hästi peredele
  • lai suusaradade valik igal tasemel suusatajatele
  • lumekindel suusapiirkond
  • majutuskohtade väike valik ja kõrge hinnatase
  • kõrgemad rajad võivad olla tuulised
Meie partnerid: