Suusareisid Reisikalender Wagrain/Flachau

WAGRAIN-FLACHAU
www.skiamade.com
Wagrain täpsem info leiate siit!

(850m – 2188 m)
kokku radu 200 km ( Flachau-Wagrain - Zauchensee) + Ski Amade 560 km

Selle piirkonna plussid on moodsad tõstukid, lühike transfeer Salzburgist ja ülikindel lumegarantii!

Wagrain ja Flachau kuuluvad suurde suusapiirkonda Salzburger Skiwelt. Mõned aastad tagasi olid Wagrain ja Flachau veel eraldiseisvad suusakeskused ja üsna vähese tuntusega. Tänu kiiresti arenevale tõstukite süsteemile tõusis Wagrain-Flachau piirkond Alpi suusakeskuste koorekihti. Nüüdseks ühendab moodne tõstuk G-link omavahel kolm suusaküla: Flachau, Wagrain, Alpendorf ja pakub 120 km ühendatud radu, lisaks 80 km radu kiviviske kaugusel Flachauwinkl. Viimane on omakorda ühendatud Zauchenseega. Flachauwinklisse pääseb hõlpsasti tasuta suusabussiga ja alates 2021 a ka uue gondeltõstukiga.
Flachauwinklis asub Autria suurim lumelauapark absolutpark.com. Zauchensee on piirkonna kõrgeim keskus ja seal tasub kindlasti üks suusapäev veeta.
Wagrain ongi logistiliselt parima asukohaga otse piirkonna südames, vasakul asub Flachau ja paremal Alpendorf. Wagraini oru lõpus 7 km kaugusel asub Kleinertal, mis on jällegi ühendatud Flachauwinkliga. Kleinertal on väike armas stiilne austria suusaküla. Siin on oma sharm täiesti olemas, enamus hotelle asub lifti juures, kus on ka õhtuti elav afterski, lisaks poed, pubid ja ööklubi!
Wagrain on seevastu suurem küla mida läbib elava liiklusega autotee. Wagraini küla kõrgemas servas on eksklusiivsema asukohaga majutused otse ankurtõstuki all. Siin on ka mitmed after-ski pubid, samuti asub siin suur veepark WASSERWELT .
Flachau radade valik on mitmekesine – laiadest laugetest nõlvadest kuni MK-etapi radadeni. Flachau on Austria suusalegendi HERMANN MAIERI kodukoht, kes panustab palju kodumägede arengusse. Hermann Maier on kahekordne olümpiavõitja (1998), kolmekordne maailmameister (1999, 2005) ja neljakordne maailma karika üldvõitja (1998, 2000, 2001 ja 2004). Kokku on tal 10 tiitlivõistluse medalit. 
Flachaus toimuvad jaanuaris alati FIS MK- etapid, seetõttu pööratakse eriti suurt tähelepanu radade korrashoiule juba detsembri alguses. Kunstlume süsteem on tipptasemel ja aastavahetusel on siin rohkem radu avatud kui mujal kõrgemate tippudega piirkondades!

Salzburgi maakonna suusapiirkonnas SKI AMADE kehtib ühine mäepilet, pakkudes 760 km radu ja 270 lifti! Loe täpsemalt mäeinfo rubriiki.
 
UUS 2021: Flachauwinklisse saab nüüd tõstukiga Flachau tipust. Kiire ja mugav gondeltõstuk Panorama Link avati 2021 a talvel ja see viib Schuttlebergi mäele, kust saab laskuda nelja erinevasse külla ja edasi liikuda Zauchenseese! Kõikjal kehtib sama mäepilet.

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • kindel lumegarantii hoolimata kõrgusest
 • ülimoodsad tõstukid
 • lühike transfeer
 • kuulub ülisuurde piirkonda
 • madalad kõrgused
Meie partnerid: