Suusareisid Reisikalender Wengen/Grindelwald

Wengen on justkui peidetud pärl Šveitsis.
Wengeb kuulub Jungfrau suusapiirkonda ja asub Zürichist vaid ca 130 km kaugusel lõunas.
Jungfrau suusapiirkona kuulub 4 keskust. Wengen ja Grindelwald on omavahel liftidega ühendatud ning kaugemal asuvatesse Firsti ja Mürrenisse saab sõita mugavate suusarongidega. Seega ühise mäepiletiga „Jungfrau skipass" saab kihutada radadel kogupikkusega 213 km.

Wengenis on
modernsed tõstukid ja lai radade valik. Siin asub ka Euroopa pikim kiirlaskumisrada Lauberhorn, kus viiakse läbi FIS mäesuusavõistlusi. Raskeim punkt Lauberhorni rajal on „Hundipea kurv“. Lastele on head sinised laiad rajad Firsti poolel. Teadmishimulistele on põnevaks väljasõiduks TOP EUROPi külastamine. See Euroopa kõrgeimal asuv rongijaam (3571 m) pakub palju põnevat – lisaks mitmele huvitavale muuseumile saab nautida hingematvaid vaateid.
Wengeni küla on üsnagi briti keelne ja –meelne, päeva lõpus ja õhtuti käib teatud pubides meeleolukas after-ski. Küla on väike ja kompaktne. Autoliiklus on külas keelatud, mistõttu on siin eriti mugav jalgsi liikuda. Saabumisel viib buss rongijaama, sest bussid ei saa samuti külasse sõita. Bussiparklast tuleb sõita rongiga ca 10 minutit üles Wengeni külla.
Wengen on kogu regioonis parima asukohaga küla - siit saab startida igale poole võimalikult lühikese ajaga.

Grindelwaldi suusakeskuses on suurim radade valik kogu piirkonnas. Pikad ja laiad rajad algavad tipust 2970 m kõrguselt ja lõpevad all külas, kus tulebki vahvalt väikeste alpimajade vahel suuskadel laskuda ja kohati hoogu anda. Nende alumiste laskumisradade juurest leiab toredaid after-ski restorane, kus juba pärastlõunal mängib muusika ja pakutakse üsna mõistliku hinnaga toite (eriti odav on õlu – vaid 5 CHF). Grindelwaldi küla on hästi suur ja mööda mäekülgi hajutatud, pigem kärarikka liikusega linnake. Tõstukid asuvad küla servas, seega igapäevane bussi- või rongisõit on vältimatu.

First on omaette väike keskus, kuhu pääseb Grindelwaldi linna ülemisest servast ( alumisest gondlijaamast bussiga paar peatust sõita). Siin on eriti laiad ja mõnusad rajad, imeliselt kaunid mäerestoranid ning äärmiselt vähe rahvast. Keskuse tõmbenumbriks on Zip -line ehk köiel laskumine trapetsistmel nõlvast alla sügavikku! 6-päevase mäepileti ettenäitamisel on see vahva atraktsioon tasuta! Tasub proovimist!

Mürren asub piirkonna kaugemas nurgas ja sinna jõudmiseks tuleb kasutada ronge ja gondreltõstukit. Mürrenis on 53 km laskumisradu, nende hulgas üsna mitu musta atraktiivset rada. Mürrenis asub Schilthorni tipus kuulus pöörlev Bondi restoran, kus 1969 a vändati Bondi film „On Her Majesty's Secret Service”.  Astudes Schilthorni gondlisse kõlab Bondi filmist tuttav signatuur. „Vau“ efekt tekib kui gondel väljub pilvedest ja avab oma uksed pöörleva restorani ees. Siin on põhjalik Bondi filmide muuseum nimetusega 007. Restorani eest laskub atraktiivne must rada alla tõstukite väljakule, kus saab valida veel kümnekonna mõnusa rajaprofiili vahel. Heade lumeolude korral saab laskuda mööda musta rada päris alumiste küladeni.

Stiilne Puhkus on korraldanud suusareisi Wengenisse alates 2013 aastast. Rõõm on kuulda eriti positiivset tagasisidet reiside kohta!

Täpsemalt saad lugeda nende kolme küla kohta siin: Mürren, Grindelwald, First. Ja Wengenist siin:  Wengen.


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajad
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajad
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • üks parimate vaadetega suusapiirkond Alpides
 • alpikülale omane sarm ja autovaba küla
 • suur suusapiirkond koos Grindewaldi ja Mürreniga
 • vähe väljakutseid ekspertidele
 • suhteliselt vaikne ööelu

Meie kliendi muljed:

img

Tiina Kipper, Stiilse Puhkuse tegevjuht, annab hinnangu:

Olles külastanud üle 30 suusakuurordi Euroopas võin kinnitada, et
Wengen on väärt külastamist! Tõstukid on kiired ja mugavad, radade valik
suur, mugav suusaküla ja hotellid heal tasemel. Kes armastab rahu ja
vaikust- sellele sobib suurpäraselt First. Kes ihkab actionit – sellele
soovitan Kleine Scheideggi oma pikkade punaste radadega ja loomulikult MK etapi rada Lauberhorni. Viimast ma soovitan läbi sõita ennelõunasel ajal, kui sinna juba paistab päike aga rahvas ei ole veel rada vaaludesse sõitnud! Seiklejatele pakub rõõmu muidugi James Bondi "mängumaa"!
Wengenis on kõik olemas ja vägagi mõistliku hinna eest. Suusarongid on mugavad ja ülitäpses graafikus! Annaksin Wengenile 9 punkti 10-st.
Kuna minu hing ihkab üle 3000 m tippe, siis Wengeni ainukeseks puuduseks võibki lugeda madalaid kõrgusi (kõrgeim suusatõstuk 2300 m) aga selle puuduse korvab Mürren oma 3000 m tipu ja atraktiivse musta “Bondi” rajaga. Wengenisse läheksin meeleldi tagasi!

Tiina Kipper
(mäesuusakogemus 30 aastat) 

img

Allpool reisi arvustus kogenud mäesuusatajalt, kes on Alpides käinud 14 aastat ja hindas Wengenit maksimum hindega: 10 palli.
 

Wengeni küla keskus on meeldivalt väike ning kompaktne, kõik vajalik läheduses, samas on suusapiirkonnas piisavalt sõiduvõimalusi. Väga ilusad vaated mägedele. Rajad olid suhteliselt tühjad, valdavalt laiad punased ja sinised rajad ning ka tõstukijärjekordi ei olnud. Kõige rohkem sõitsime Grindelwaldi piirkonnas, meelde jäävad ka Lauterbrunneni mustad kiirlaskumis- ja slaalomirada ning laskumine Schilthornilt mööda hooldamata musta rada. Schilthornis asub pöörlev Bondi restoran, kus saab nautida ka Bondi-teemalisi jooke ja veel meeldis mulle Grindewaldis Schreckfeldi gondlijaama lähedal olev mägirestoran, kus lõuna paiku mängis 2-mehebänd meeldivat taustamuusikat.
Hotell Victoria Spa Laubernhorn pigem ületas ootusi (hinne 10 palli), väga mugava asukohaga - suuskadega sai sõita peaaegu hotelli suusaruumini. Eraldi kiidaksin veekeskust soolase veega basseini (suurtest akendest avanes vaade mägedele!). Wengenisse läheksin ma uuesti tagasi!

Anu Kaasik
mäesuusakogemus alates 1991. a
Loe Anu küsitluslehte.
 

Meie partnerid: